0
Dnes je čtvrtek 23.3.2023 a svátek má Ivona

Plná moc fyzická osoba zastupuje jinou fyzickou osobu

Zde máte k dispozici vzor plné moci pro zastupování fyzické osoby jinou fyzickou osobou. Plnou moc je třeba doplnit a upravit dle vašich potřeb a především doplnit rozsah zástupčího oprávnění. Jedná se plnou moc dle nového občanského zákoníku.

 

Plná moc - fyzická osoba zastupuje jinou fyzickou osobu - vzor ke stažení zdarma

 

Plná moc - fyzická osoba zastupuje jinou fyzickou osobu
(§441 občanského zákoníku)

P L N Á M O C
dle ust. § 441 občanského zákoníku


Já, níže podepsaný ………………., r.č. ………….., bytem ……………, vlastník bytu - bytové jednotky číslo ………., (nemusí být uvedeno, pokud se nejdná o zastupování týkající se nemovitosti)

zmocňuji pana ……………., bytem …………………,

v tomto rozsahu zástupčího oprávnění:

(např. k mému zastupování pro vklad práva z věcného břemene vyplývajícího ze smlouvy...... (specifikace)).


V Praze dne ……………….


Podpis zmocnitele:

Komentáře k článku

Pavla.B, 24.2.2017 11:56

Dobry den chci se vas zeptat muzu dat svemu pritelovi plnou moc pri vyzvednuti mich stravenek v mim byvalim zamestnani.Predem moc dekuji zavasi odpoved.

Odpovědět
Petr Maňák, 25.1.2017 10:54

Dobrý den, žiji ve vztahu a společné domácnosti s přítelem avšak nejsme v registrovaném partnerském vztahu a ni do něj nehodláme vstupovat. Rodiče ani sourozence nemám jen bratrance a sestřenice. Dědictví je opatřeno závětí sepsanou u notáře a uloženou v registru. Jakým způsobem mám zajistit to, aby v případě vážného onemocnění, hospitalizace příp. úmrtí byl přítel o všem informován a aby mohl zajistit pohřeb a byli mu předány příslušné doklady vč. úmrtního listu. Děkuji za odpověď.

Odpovědět
veronika čermáková, 23.12.2016 08:03

Dobrý den,známý mi chce darovat byt po jeho pozůstalé mamince,které byt patří.jelikož nemá s bratrem vyrizene dědictví,ale má od ní plnou moc může s tím manipulovat a přepsat ho na mě?pokud bych ho chtěla prodat,nemůže mě něco ohrozit?děkuji

Odpovědět
RealHit.cz, 3.1.2017 22:45

Dobrý den

dokud není ukončeno dědické řízení, není bytová jednotka přepsána na nového majitele v katastr nemovitostí. Do té doby není možné ji převádět, tj. katastrální úřad by vlastnické právo nazapsal, neboť byt nepřevádí vlastník.

Je tedy nutné počkat na pravomocně rozhodnutí v dědickém řízení, kdo se stává vlastníkem bytové jednotky. Poté pokud budou dva vlastníci, postačí plná moc od druhého pro převod.

S pozdravem

Tým RealHit.

Odpovědět
Denisa šimková, 9.8.2016 11:49

Dobry den, chci se zeptat dostala jsem auto od Tatínka které vlastnil nekolik let. Je psané na něj a já ho ted budu prodávat. Potřebuji tedy plnou moc, musi na te plne moci byt ověřen podpis? Děkuji

Odpovědět
RealHit.cz, 25.8.2016 20:59

Dobrý den,

pokud je vozidlo stále v registu vozidel a v technickém průkazu napsáno na Vašeho otce, pak by bylo určitě vrhodné mít při sepsání kupní smlouvy a při přepisu vozidla v registru plnou moc od Vašeho otce a to nejlépe úředně ověřenou, která má určitě větší váhu. Pro informace je možné zavolat na konktrétní úřad viz mapa zde http://www.prepisy-vozidel.cz/.

S pozdravem

Tým RealHit.cz

 

Odpovědět
Dana Bezelovská, 18.4.2016 22:37

Dobrý den, chci koupit byt od majitele, který žije v USA. Kontakt mám jen na matku majitele, která je zplnomocněna k prodeji. Jaké náležitosti musí mít plná moc, musí být ověřena úředně v USA nebo v ČR? Děkuji.

Odpovědět
RealHit.cz, 19.4.2016 15:56

Dobrý den,

při prodeji nemovité věci může být majitel zastoupen na základě plní moci s úředně ověřeným podpisem zmocnitele (toho, kdo uděluje plnou moc). 

Nejlépe by bylo podpis ověřit v České republice, pak by s jejím uznáním, neměl být žádný problém. V případě ověření podpisu v zahraničí je možné jej nechat ověřit na zastupitelském úřadě ČR (jejich seznam je zde http://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu/adresar_diplomatickych_misi/urady_ceske_republiky_v_zahranici.html). Dále je možné nechat podpis ověřit na tamním úřadě, který ověřuje podpisy ,a pak dále záleží, zda má ČR s tímto státem uzavřenu mezinárodní smlouvu o právní pomoci, která stanoví, že si státy vzájemně uznávají úředně ověření podpisy na soukromých listinách. To zda má ČR takovou smlouvu s USA by Vám mohli sdělit na Ministerstvu zahraničí nebo na zastupitelském úřadě v cizině. 

S pozdravem

Tým RealHit.cz

Odpovědět
Filip Rychlý, 9.3.2016 17:30

Dobrý den,
potřebuji pomoct když si chci koupit motorku od známého ale chci aby to bylo napsané na mě jakou potřebuji plnou moc stačí být napsána na obyčejným třeba papíře např. Jméno a příjmení zákonného zástupce bydliště atd. dávám plnou moc k zastupování ... Prostě nějak tímto způsobem aby rodič nebyl přítomen? ale měl bych vlastně tu plnou moc?

Odpovědět
RealHit.cz, 9.3.2016 21:03

Dobrý den,

pane Rychlý, zřejmě se Vám jedná o to, že jste ještě nedosáhl plnoletosti, zároveň však máte řidičský průkaz na jednostopové vozidlo, a nyní si chcete na sebe nechat přepsat při koupi toto vozidlo (motorku). 

Z ustanovení zákona vyplývá, že když jste schopen a máte k tomu i oprávnění řídit jednostopé motorové vozdilo, měl byste být také schopen jej i vlastnit, a ted mít na sebe zapsané v registru. Ovšem situace a praxe na jednotlivých úřadech - oddělení evidence motorových vozidel-  je velmi rozdílná, doporučujeme Vám se předem na konkrétním úřadě informovat. Někde Vás nezapíšou jako vlastníka před dovršením 18 let, což je dle našeho názoru chyba, někde budou požadovat plnou moc od Vašich zákonných zástupců, někde budou požadovat, abyste dorazil i se zákonným zástupcem a někde Vás bez problému zapíšou.

S pozdravem

Tým RealHit.cz

 

 

Odpovědět
Kateřina Nemcova, 10.2.2016 12:28

Dobrý den mám dotaz moje maminka ma trvalém pobyt na úřadě ale došel ji dopis od exekuce volala jsem tam ale bez plně moci stim nic neudělal jenomže maminka žíle v Rakousku jak tedy stou plnou moci a kde ji vytisknu děkuji

Odpovědět
RealHit.cz, 12.2.2016 09:22

Dobrý den,

Vaše maminka Vám může udělit plnou moc k zastupování její osoby v exekučním řízení, příp. jen k vyzvednutí tohoto dopisu (praktičtější bude udělit Vám plnou moc pro celé exekuční řízení). Kontaktujte exekuční úřad, kde si zjistěte spisovou značku řízení a zároveň se zeptejte, zda bude potřeba nechat ověřit podpis Vaší matky (jako zmicnitelky) na pné moc, ve které Vás ustanové zástupkyní pro exekuční řízení. Pokud by bylo potřeba podpis úředně ověřit, pak to může Vaše matka učinit na zastupitelském úřadě ČR v zahraničí, pro Rakousko jsou zastupitelské úřady uvedeny zde http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/rakousko/kontaktni_cesky_urad/index.html.

Více k ověřování v zahraničí např. zde https://portal.gov.cz/portal/obcan/situace/110/114/3965.html#obsah.

S pozdravem

Tým RealHit.cz

 

Odpovědět
Marie Halamková, 9.2.2016 14:37

Dobrý den,
Jakou plnou moc bychom měli sespsat,když můj nemocný bratr chce,abych ho ve všem zastupovala a vše vyřizovala? Za odpověď děkuji

Odpovědět
RealHit.cz, 10.2.2016 22:30

Dobrý den,

bratr Vám může udělit tzv. generální (všeobecnou) plnou moc - abyste jej v plném rozsahu bez jakéhokoliv omezení zastupovala a jednala jeho jménem. Můžeme doporučit podpisy na pplné moci úředně ověřit, mnohdy to usnadní a zrychlí jednání na úřadech, které byť nemají někdy ze zákona povinnost vyžadovat plnou moc s úředními podpisy, tak jejich praxe jej jiná. Dále ve Vašem případě je možné uvažovat také o tom, že byste bratrovi dělala opatrovníka - jako osobě, "jehož zdravotní stav mu působí obtíže při správě jmění nebo hájení práv", viz § 465 odst. 1 občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb ve znění pozdějších předpisů). Ovšem o tom by musel rozhodnout na návrh soud.  

S pozdravem

Tým RealHit.cz

Odpovědět
Ivana Valentová, 30.1.2016 13:43

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak můžu vyzvednout doporučný dopis dcery na poště, když je dcera v Anglii
Děkuji za odpověd..

Odpovědět
RealHit.cz, 2.2.2016 21:09

Dobrý den,

bude zřejmě nejlepší se obrátit na pobočku České pošty, kde je dopis uložen, a poradit se přímo tam.

Záleží o jaký typ doporučeného dopisu se jedná viz více také zde https://www.ceskaposta.cz/sluzby/psani/cr/doporucene-psani.

Je také možné, že po uplynutí lhůty bude psaní vhozeno do schránky.

Na poště po vysvětlení situace by Vám také mohli sdělit, pokud by se psaní po uplynutí uložní doby vracelo odesílateli, od koho doporučený dopis je.A vy byste poté mohla kontaktovat daného odesílatele a sdělit mu, že se dcera dlouhodobě v ČR nezdržuje apod.

 

S pozdravem

Tým RealHit.cz

 

Odpovědět
Marie Mašková , 18.10.2015 11:34

Dobrý den,musím mít ověřenou plnou moc od sestry, která žije v Německu.Jedná se o pozůstalost .Děkuji

Odpovědět
RealHit.cz, 21.10.2015 10:02

Dobrý den, 

notář, který je pověřený vedením dědického řízení, by Vám měl vydat na žádost plnou moc pro zastupování (Vaší sestry Vámi) v dědickém řízení.

Sestra pak tuto plnou moc podepíše a i v zahraničí si oveří podpis na této plné moci. Tuto Vám pošle pak ověřenou zpět do ČR.

S pozdravem

Tým RealHit.cz

Odpovědět
RealHit.cz, 25.4.2015 14:46

Dobrý den,

dle našeho názoru plná moc na zastupování člena družstva na schůzi bytového družstva nemusí být úředně ověřena, pokud stanovy bytového družstva nestanoví něco jiného. Je však třeba podotknout, že plná moc úředně ověřená nemůže být v zásadě nikým zpochybňována.

S přáním pěkného dne

Tým Realhit.cz

Odpovědět
Martina Nováčková, 22.4.2015 21:09

Dobrý den, ráda bych se zeptala na ověření podpisu na plné moci. Musí být podpis ověřen na obecním úřadě či poště, když dávám plnou moc, kvůli zastupování ohledně bytového družstva. (Plnou mocí pověřuji předsedu). Děkuji

Odpovědět
Jiří Velík, 8.4.2015 11:34

budeme schvalovat návrh nových stanov společenství vlastníků,který mám k dispozici.Na schůzi ale nebudu přítomen a nechám se zastupovat na plnou moc.Zastupování by bylo jednoduché kdyby se hlasovalo o návrhu stanov beze změn.Návrh stanov ale dozná celou řadu změn, které se ve finále schválí,ale se kterými bych nesouhlasil pokud bych byl osobně na schůzi přítomen.Znamená to,že v plné moci musí být zakomponováno příslušné zmocnění,jak se má zmocnitel v takovém případě zachovat.?Pokud by takové pověření neměl, hlasoval by zcela logicky podle toho jak bude hlasovat on sám.Prosím o váš názor,jak by měla být plná moc k zastupování koncipována. Děkuji

Odpovědět
RealHit.cz, 9.4.2015 21:44

Dobrý den pane Velíku,

zejména by měl být zmocnitel srozuměn s Vaší vůlí, kterou byste mu předem sdělil a podle toho by Vás měl na schůzi zastupovat. Dále dle našeho názoru rovněž v plné moci může být konkrétně uvedeno Vaše přání a jak konkrétně si přejet, aby zmocnitel v určitých případech za Vás hlasoval. 

S pozdravem

Tým RealHit.cz

 

Odpovědět
anna kaniokova, 22.3.2015 18:40

dobry vecer,prosim o radu zda staci jen monou vystavena plna moc,jedna se o to ze starsi dcerka 20let,veze na par dnu mladsi dcerku 11let,do anglie,ovsem nazpet veze tu mladsi jina osoba,tu znam dobre tak vim ze ji muzu verit,jen neni s nami pribuzna,dekuju za odpoved s pozdravem Anna Kaniokova

Odpovědět
RealHit.cz, 30.3.2015 23:19

Dobrý den paní Kanioková,

v případě cesty do Velké Británie Vaší nezletilé dcery je třeba ji vybavit cestovním pasem a následujícími dokumenty i v kopii rodný list dítetě a Vás dopis (v aj/čj), v němž udělujete plnou moc dotyčné osobě k cestování s Vaší nezletilou dcerou, příp. vysvětlíte vztah mezi těmito osobami. To bychom doporučovali učinit i v případě cesty s Vaší zletilou dcerou, stejně tak s osobou v nepříbuzenském poměru.

Na stránkách Ministrstva zahraničních věcí ČR  zde http://www.mzv.cz/london/cz/konzularni_a_vizove_informace/uzitecne_informace_pro_ceske_obcany_v_uk/informace_o_cestovani_deti_do_velke.html se nachází dokument o Souhlasu obou rodičů pro cestu nezletilé osoby do UK.

Podpisy na tomto dokumentu můžete nechat úředně ověřit.

 

S pozdravem

Tým RealHit.cz

 

 

 

 

 

 

Odpovědět
Taťjana Václavková, 28.10.2014 19:57

zmocňuji p. Karola Fabiána, bytem Písnici, ul. Ke Kurtům 376/17, k mému zastupování pro zrušení bytového družstva v Písnici, Ke Kurtům 376/17.

Odpovědět
RealHit.cz, 15.11.2014 15:22

Dobrý den, děkujeme za vložený komentář. Ano, takto může být upraven rozsah zmocnění. Nezapomeňte plnou moc vytisknout a podepsat a ověřit.

Odpovědět